GÜRVAK

Gürbüz Sağlık Eğitim Vakfı

GÜRVAK,2001 yılında Dr.Özer Gürbüz başkanlığında kuruldu. Gürbüz Sağlık Eğitim Vakfının kuruluş amacı bilimsel araştırmalara destek olmak,Sağlık uygulamalarına ve sağlık eğitimine katkı vermek ,toplum sağlığı açışından çalışmalar yapmak, toplumu bilinçlendirmek, ihtiyaçı olanlara yiyecek ve giyim yardımı yapmak,ilk orta ve Lise öğrencilerine eğitim yardımı yapmak,gençlere eğitim bursu vermek ve Batı Anadolu Üniversitesi’nin kurulmasını sağlamaktır.

GÜRVAK ‘ın kuruluşundan hemen sonra ,Batı Anadolu Üniversitesi’nin kuruluş çalışmaları başlamış,İzmir Karaçam mevkiinde Dr.Özer Gürbüz!e ait olan 100 dönüm arazide gerekli altyapı yatırımları yapılarak 2004 yılında 5 bloktan oluşan Üniversite binaları Gürvak tarafından bitirilmiş ve YÖK ‘e kuruluş başvurusu yapılmıştır.

GÜRVAK, İzmir Central Hospital ‘de çalışan doktorlara bilimsel çalışmalar için maddi destek vermiştir.Bu desteğin sonucunda Central Hospital,2004-2005-2006-2007 yıllarında Türkiye’de en çok yayın yapan özel hastane olmuştur.Yine aynı yıllarda Central Hospital Ege Bölgesinde en çok vergi veren sağlık kuruluşu olmuştur.

GÜRVAK 2001 den bu yana yoksullara yiyecek ve giyecek yardımı yapmaya devam etmektedir.Özellikle okul çocuklarına aynı ve nakdi yardımlar yapmakta,onlara eğitim desteği vermektedir.Her yıl yüzlerce öğrenciye Eğitim bursu vermektedir.2014 yılında 370 öğrenciye burs verilmektedir.

GÜRVAK Batı Anadolu Üniversitesinin bulunduğu Karaçam köyünün cami yapımına katkıda bulunmuş ve köyün tüm su ihtiyacını karşılayacak büyüklükte sondaj yapıp köye bağışlamıştır. GÜRVAK 2010 yılında Dr.Özer Gürbüz’ün doğum yeri olan Manisa ili Kula ilçesinde bir ilkokul yaptırmış ve devletimize bağışlamıştır.Binlerce çocuğumuz bu okulda halen eğitimlerini almaktadır.

GÜRVAK 2005 yılından beri Fiziksel ve Zihinsel engelli çocukların eğitim görmeleri için Batı Anadolu Özel Eğitim ilköğretim okulu ve rehabilitasyon merkezini kurmuş ve 10 yıldır öğrencilerden hiçbir ücret almadan eğitimlerine devam edilmektedir.

GÜRVAK bugüne kadar sağlığa ve eğitime yapmış olduğu destek,İhtiyaç sahiplerine yapmış olduğu ayni ve nakdi yardımlar,öğrencilere verilen eğitim bursları artarak devam edecektir.GÜRVAK misyonu ve vizyonu Türkiye’nin geleceğinde söz sahibi olacak gençlerin en iyi şekilde yetişmelerini sağlamak,onları ahlaki erozyondan ve kötü alışkanlıklardan korumak.kendilerine ve ülkelerine güvenmelerini sağlamaktır.GÜRVAK ın en büyük hedefi , Batı Anadolu Üniversitesini kurarak misyonunu kurumsal hale getirerek sonraki nesillere Üniversite ile sürekli hale getirmektir.

GÜRBÜZ HOLDİNG